Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino

Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino

Mediat greke vijonë të trajtojnë gjerësisht rastin e Ilia Karelit, I cili vdiq në burgun e Nigritës në Greqi.

Një gardian deklaron për televizionin SKY në Greqi se vdekja ka ardhur si pasojë e komplikacioneve të ardhura nga dhuna dhe goditjet me pistoletë elektrike në burgun Malandrinos.

Antonis Aravantinos, një gardian në burgun e Nigritas, mohon që i dënuari shqiptar Ilia Kareli, me emrin e vërtetë Kudret Kume, të jetë tortuar për vdekjen në burgun ku ai shërben. Aravanitos pranon faktin se dhuna është ushtruar në burgun e Malandrinos, ku Kareli kishte vrarë një prej policëve të këtij burgu.

“Është i regjistruar edhe momenti kur erdhi në burgun tonë Ilia Kareli dhe vetëm 2 minuta e gjysëm pasi ai ka ardhur në burgun tonë ne i kemi bërë foto, të cilat tregojnë fare qartë se si ishtee gjendja e tij. Në asnjë mënyrë ky person nuk ëhstë dhunuar nga nee në burgun e Nigritas. Thjesht këtë e keni thënë vetëm ju gazetarët, por nuk ka anjë vendim të mejkësisë ligjore që të na fajësojë ne të burgut të Nigritas se kemi ushtruar dhunë mbi këtë person. Unë mendoj se ka dy rrugë se çfarë mund të ketë ndodhur me këtë të burgosur. Një variant, i cili është thënë edhe nga mjekësia ligjore, mund të jetë që gardianët e burgut të Malandrinos mund ta kenë goditur me pistoletë elektrike duke i lënë edhe shenjat në pëllëmbët e duarve. Ajo që duan të theksoj është që Ilia Kareli ka vdekur në burgun e Nigritas, por nuk është dhunuar aty. Madje edhe ne vetë po hetojmë se përse vdiq, pasi shkaqet nuk janë brenda burgut të Nigritas. Brenda në dhomën e çila ka pritur shqiptarin në burgun tonë të Nigritas nuk ka kamera, por ka në derën e saj, ku duket qartë se kush hyn e kush del nga ajo dhomë. Të gjitha ata që janë përfolur në media se i janë prerë organet gjenitale, apo ka pasur gjymtyme të tjera trupore nuk janë të vërteta dhe këtë e ka konfirmuar edhe raporti i mjekësisë ligjore”

Është ende i paqartë fakti se përse Kareli që kishte patur këto dëmtime të rënda nga rrahjet dhe tortuarat në burgun e Malandrinos, nuk është marrë në kontroll dhe kujdes mjekësor gjë që do e shpëtonte atë nga vdekja.

1 comment

  • joana
    joana Enjte, 03 Prill 2014 19:24 Comment Link

    E turpshme per shtetin shqipetar! Kane gjithe diten ne parlament bejne gam gam ca je ti e ca jam une ndersa per nje rast te tille nuk flet askush!! Shteti shqipetar te vere drejtesine ne vend. U prehsh ne paqe djalosh me zemer trimi

    Report

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top