Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi

Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi

4 vjet nga vrasja e deputetit Fatmir Xhindi prokuroria dhe policia ende nuk kane mundur te vendosin perpara drejtesise autorin e krimit. Te aferm dhe familjare edhe pas 4 vitesh e kujtojne Fatmirin me mall dhe dhimbje. Ne ceremonine perkujtimore te mbajtur diten e sotme ne qytezen e Roskovecit perpara bustit te te ndjerit familjare te viktimes jane shprehur te zhgenjyer nga drejtesia shqipetare.

Te pranishem ne perkujtimoren e deputetit Xhindi ishin edhe perfaqesues te PS dhe kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi. Gjate fjales se tij Ruçi u shpreh se eshte turp per drejtesine shqiptare mos zbardhja e vrasjes se nje deputeti. Sipas tij qeveria aktuale e ka te humbur betejen me kriminalitetin pasi qysh prej vitit 2005 ai ka arritur shifra alarmante.

Fatmir Xhindi u vra para portes se shtepise se tij me daten 2 maj te vitit 2009. Autoritetet me te larta shqiptare kane premtuar zbardhjen e plote te ngjarjes se rende. Prokuroria e krimeve te renda eshte shprehur se eshte ne perfundim te hetimeve per kete vrasje. Familjaret e Xhindit çdo muaj qe daton me vrasjen i kane kerkuar shtetit nderhyrje per te gjetur autorët dhe shkaqet e vrasjes se deputetit te tre legjislaturave.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top