Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”

Sot me date 03.05.2013 Drejtoria e Policise Qarkut Fier dhe Komisariati i Policise Fier ne bashkepunim me Prokurorine e Rrethit Gjyqesor Fier, finalizuan me sukses operacionin e koduar “Unaza”, ku si rezultat i nje pune te panderprere hetimore disaditore te mireorganizuar, bene te mundur dokumentimin ligjor te ngjarjes se ndodhur me date 28.04.2013 ku ne lagjen “Apolonia” Fier, eshte vjedhur me dhune argjendaria ne pronesi te shtetasit M.Gjergji.

Per kete ngjarje u be ekzekutimi i urdherave te ndalimit te Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Fier per autoret e dyshuar qe jane shtetasit:

1. Niku Dolva, vjec 31, lindur në Tepelene dhe banues ne Fier (njohur me pseudonimin Leshko).

2. Moren Rrokaj, vjec 24, lindur dhe banues në Fier (njohur me pseudonimin Bushi).

3. Naim Dyrmishi, vjec 23 lindur në Skrapar dhe banues ne Fier(njohur me pseudonimin Ujku).

Ndalimi i ketyre shtetasve u be per veprat penale “Vjedhje me dhune” dhe “Armembajtje pa leje” parashikuar nga nenet 139 dhe 278 te Kodit Penal.

Gjate ketij operacioni u sekuestruan ne cilesine e proves materiale

1. Nje automjeti tip Ford, me targa AA981 AK

2. Nje automjet tip AUDI A4 me targa AA285 FV.

3. 3(tre) maska

4. Nje pistolete model 54 e nikeluar se bashku me kreherin dhe 7 fisheke.

5. 7(shtate) fisheke model 56.

6. Nje xhup me ngjyre te zeze (i perdorur gjate vjedhjes me dhune).

7. Nje unaze floriri me monedhe floriri te ngjitur. ( e dyqanit te vjedhur)

8. Dy pale dorashka me ngjyre te zeze.

9. 5(pese) ora dore ku njera prej floriri dhe 4 te tjerat te firmave te njohura.

10. 6 (gjashte) Aparate telefoni celular te tipeve te ndryshme.

11. 70 000 leke te reja.

Vazhdojne hetimet ne lidhje me keta shtetas pasi dyshohen edhe per nje tjeter vjedhje argjendarie me dhune, ne qarkun e Fierit.

Materialet proceduriale do ti kalojne Prokurorise se Rrethit Gjyqesor Fier per veprime te metejshme.

Drejtoria e Policise Qarkut Fier.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top