Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

Vidhet argjendaria në qënder të Fierit

Vidhet argjendaria në qënder të Fierit

Një argjendari në qëndër të qytetit Fier është bërë prehë e vjedhësve, ndërsa pronari i saj është plagosur, duke u goditur me qytën e armës tip automatik. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 13:30. Sipas burimeve të para të marra nga vendi i ngjarjes, tre shtetas, të maskuar, e të armatosur janë futur në lokal, e nën kërcënimin e armës kanë arritur të rrëmbëjne nga banakët e lokalit, gjithë bizhuteritë e ekspozuara aty.

Pronari i lokalit M. Gjergji ka kundërshtuar vjedhësit, madje është kacafytur me ata, por është goditur me qytë të një arme në fytyrë duke ngelur i plagosur. Pasi kanë rrëmbyer sendet me vlerë, që mendohet se janë disa kg, hajdutët janë larguar me shpejtësi nga lokali, duke përdorur edhe një automjet autoveturë.

Në vendngjarje ka mbërritur policia, e cila ka nisur hetimet. Ende nuk dihet identiteti i autorëve. Ndërsa pronari i lokalit është jahstë rrezikut për jetën. Brenda harkut kohor të  këtij viti kjo është grabitja e dytë e njësive argjendari në Fier. Edhe në muajin janar të këtij viti u grabit një argjendari në bulevardin kryesor të qytetit, me të njëjtin skenar vjedhjeje, përdorim të armës së zjarrit për kanosje dhe goditje e pronarit të saj me qytë automatiku në fytyrë.

Por burime të brendshme të policisë kanë deklaruar se e gjithë vjedhja është e filmuar nga kamerat e sigurisë së lokalit dhe kjo është një ndihmë për zbardhjen e ngjarjes dhe të identitetit të autorëve.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top