Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim

Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim

Një taksist 31-vjecar, merret peng për rreth 1 orë dhe dhunohet në shtëpinë e agresorit në Durrës. Burime nga policia e qyteti bregdetar bëjnë me dije se Isa Xhamani, 31-vjeç është marrë peng pasditen e sotme nga shtetasi Sabri Verteniku rreth orës 15:00.

Veterniku, person me precedentë penal, mësohet se i ka telefonuar taksistit nga banesa e tij në lagjen 14 në Shkozet të Durrësit duke i kërkuar që të vi ta marrë pasi ndodhej në gjendje të rëndë shëndetësore dhe donte të shkonte në spital. Taksisti, Isa Xhumani ka shkuar në banesën e Sabri Veternikut dhe sapo ka është futur në banesë është qëlluar me levë në kokë, ndërkohë që agresori i ka prerë dhe njërin vesh me thikë dhe më pas e ka mbështjellë më pas në tapet.

Veterniku pasi e ka dhunuar taksistin i ka vjedhur sendet personale, si unazat, portofolin dhe celësat e makinës për tu larguar më pas në drejtim të paditur me automjetin tip ‘Benz Mercedes’, ngjyrë gri, targë ‘Dr 2983 D’. Viktima fatmirësisht ka mundur që të reagoi pavarësisht plagëve të marra duke qëlluar një xham të banesës dhe alarmuar fqinjët, të cilët kanë bërë denoncimin në polici. Uniformat blu kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë mundur të dërgojnë taksistin në gjendje të rëndë shëndetësore në spitalin rajonal të Durrësit. Gjendja e të plagosurit mësohet të jetë e rëndë pasi ka dëmtime të rënda në trup dhe një vesh të prerë. Policia shpalli në kërkim shtetasin Sabri Verteniku dhe po punon për kapjen e tij.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top