Menu
RSS
TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAST

TINKERBELL: LEGJENDA E NEVERBEAS…

Zana argëtuese dhe e...

TË TËRBUAR 7

TË TËRBUAR 7

Deckard Shaw kërkon ...

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

TË SHPEJTË DHE TË TËRBUAR 6

Që nga aventura e ty...

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjiso...

LIGËSI E VDEKUR

LIGËSI E VDEKUR

Nga producenti i hor...

DASMA E MADHE

DASMA E MADHE

Një kast yjesh për n...

NJERIU I HEKURT 3

NJERIU I HEKURT 3

Iron Man, Tony Stark...

UDHËTIM FAJI

UDHËTIM FAJI

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: HAKMARRJA

G.I. JOE: HAKMARRJA

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Login
x
o
Regjistrohu
x
o

A+ A A-

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE Featured

PA DHIMBJE NUK KA ARRITJE

Michael Bay, regjisori i filmave “Transformers” dhe ”The island” provon komedinë e zezë me një ngjarje të pazakontë, por të vërtetë sic është ajo e ”Sun Gym Gang” të Majamit. Bëhet fjalë për komedinë “Pain and Gain” ku në botën e steroideve protagonistët të interpretuar nga Mark Wahlberg e Dwayne Johnson (“Fast & Furious 5” e “Fast & Furious 6”), do të përfshihen në një rrëmbim personi që përfundon me të vërtetë keq.

Dwayne Johnson është shprehur se filmi ka shumë nga stili ”Michael Bay”…”. Eshtë një regjisor i madh, shumë i zgjuar dhe është i aftë të fusë shpirtin e tij edhe në projektet më të vogla se filmat që ka bërë më parë”- thotë Johnson. Në fakt vetë regjisori është shprehur se ka shtyrë disa herë këtë projekt për shkak të impenjimit të tij në filmat Transformers, por gjithsesi dëshira për të drejtuar një film jo fort të kushtueshëm e ka rikthyer sërish tek “Pain and Gain”. I gjithe buxheti i filmit shkon pak më shumë se 20 milionë dollarë dhe thuhet se dy aktorët protagonistë kanë pranuar një pagë më të ulët se zakonisht vetëm e vetëm për të mbajtur sa më të ulët buxhetin. Por kjo nuk ishte e vetmja sakrificë e dy aktorëve. Për realizuar personazhet e tyre bodybuilding, Whalberg dhe Johnson kanë shtuar në peshë i pari 220 pound dhe tjetri 300 pound.

Ndërsa duke iu referuar personazhit të tij Dwayne Johnson ka thënë:”Jam zbavitur shumë duke interpretuar këtë personazh sepse cdo ditë pas xhirimeve, kur kthehesha në shtëpi në orën 3 të mëngjesit ose në orën 6 të mbrëmjes mendoja: “O Zot, kjo gjë ka ndodhur me të vërtetë!”.

Dhe në fakt i gjithë skenari i filmit është bazuar mbi një histori të vërtetë të shkruar në disa artikuj me autor Pete Collins dhe më pas të përshtatur për skenar nga Christopher Markus e Stephen McFeely. Është historia e pabesueshme e tre personal trainer që në vitin 1990 në Majami, ndërsa ishin në kërkim të ëndrrës së tyre amerikane përfshihen në një rrjet kriminal, duke rrëmbyer dhe vrarë disa persona.
Përvec dy protagonistëve kasti i aktorëve përfshin edhe të njohurit Ed Harris, Tony Shalhoub, Rob Corddry e Bar Paly.

 

Regjia: Michael Bay
Skenari: Christopher Markus, Stephen McFeely
Aktorë: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Tony Shalhoub, Rob Corddry e Bar Paly
Gjinia: Aksion, Komedi, Krim
Kohëzgjatja: 130 minuta

Media

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top