Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Kinë, mishin e minjve e shisnin për mish qengji!

Pjatë tradicionale kineze me mish qengji. Pjatë tradicionale kineze me mish qengji.

Policia kineze ka shkatërruar një zinxhir kriminal i cili shiste mish të minjve të mëdhenj dhe të dhelprave si mish qengji, gjë që paraqet skandalin më të ri sa i përket sigurisë së ushqimit në këtë vend, transmeton agjencia amerikane e lajmeve AP.

Ministria për siguri publike e Kinës ka publikuar rezultatet e hetimit tremujor ndaj shkelësve të ligjit në fushën e ushqimit, duke theksuar se autoritetet kanë hetuar në mbi 380 raste të tilla dhe kanë arrestuar 940 persona të dyshuar.

Në mesin e të arrestuarve janë 63 perona, të cilët kanë administruar punët në Shangai dhe në qytetin bregdetar Vusia. Ata kishin blerë mish të dhelprave, minjve të mëdhenj dhe kafshëve të tjera, që nuk ishte i atestuar për cilësi, pastaj e përpunonin dhe i shtonin aditiva, dhe në fund e shisnin si mish qengji. Ky mish përfundonte në tregjet bujqësor në provincën Xhengsu dhe në Shangai, transmeton AP.

Gjykata supreme e Kinës sot ka dhënë udhëzime me të cilat kërkon dënime më të ashpra për prodhimin dhe shitjen e produkteve të pasigurta bujqësore, si përgjigje ndaj skandaleve me ushqime që kanë tmerruar opinionin kinez.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top