Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Tragjedia në traget, “heroina” që dha jetën për të shpëtuar studentët

Tragjedia në traget, “heroina” që dha jetën për të shpëtuar studentët Tragjedia në traget, “heroina” që dha jetën për të shpëtuar studentët

Në raste tragjedish ka gjithnjë edhe heronj. Në tragjedinë që ndodhi në ujërat e Koresë së Jugut bëhet fjalë për një heroinë.


Edhe pse ka shumë trishtim për numrin e madh të viktimave, dhe zemërim ndaj ekuipazhit të tragetit që u përmbys, një prej tyre cilësohet thjesht heroinë.
Pikërisht një vajzë e bukur 22 vjecarje, Park Jee Young, ka ndihmuar shumë studentët t’i shpëtojnë fatkeqësisë dhe ata e kanë shpallur si “heroinën” e tyre. Studentët kanë treguar se ajo shpërndau jelekë shpëtimi, ndërsa kishte deklaruar se anëtarët e ekuipazhit do të jenë të fundit që do të pajiseshin me mjete për shpëtim.
Ajo është një prej 87 viktimave, ndërsa 215 të tjerë rezultojnë ende të zhdukur.
Një person që kishte marrë lëndime të shumta në kokë kishte qëndruar gjatë në sallën e funeralit pranë trupit të pajetë të vajzës së re dhe ishte shumë i prekur. Kur u pyet nga familja e 22 vjecares ai tha se jetën “ia kishte borxh” asaj”, pasi Park i kishte mbështjellë kokën me një peshqir për të mos humbur më gjak dhe më pas e kishte ndihmuar të dilte nga ajo pjesë e tragetit që po mbushej me ujë dhe e kishte përcjellë deri te varkat e shpëtimit.
Në ambjentin ku u vendosën viktimat e tragjedisë, arkivoli dhe fotoja e heroinës së kësaj tragjedie të rëndë u rrethuan me lule, kurora dhe mesazhe të shumta. ” Ajo nuk ishte përgjegjëse dhe nuk e meritonte këtë”-tha gjyshja e saj,e cila e kishte ta pamundur të duronte dhimbjen për humbjen e mbesës.
” Ne nuk do të harrojmë shpirtin tënd fisnik” ” Gjithmonë do të kujtojmë sakrificën tëndë” ” Heroinë”-janë disa prej mesazheve në nder të vajzës së re.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top