Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

PS4 shet 5.3 milionë pajisje edhe pse akoma nuk ka dalë në Japoni

PS4 shet 5.3 milionë pajisje edhe pse akoma nuk ka dalë në Japoni PS4 shet 5.3 milionë pajisje edhe pse akoma nuk ka dalë në Japoni

Kompania Sony ka shitur 5.3 milionë PlaySation 4 në të gjithë botën, dhe shitjet do të rriten më shumë javën tjetër, kur të dalë në treg në Japoni.

Kompania nuk ka nxjerrë akoma statistikat sipas vendeve, por duhet të jenë të lumtur me performancën e tyre deri tani, pasi ky gjithashtu ka qenë një rekord për industrinë, shkruan krokodili.com.

Duke marrë parasysh faktin se, ka dalë në SHBA më 15 nëntor dhe shitjet janë llogaritur deri në 8 shkurt, kompania Sony ka shitur një mesatare prej 616,279 pajisjesh PS4. Këto shifra janë pothuajse dyfishi i pajisjeve WII U Nintendo që pritet të shiten në shkurt dhe në mars.

Microsoft-i nuk ka treguar akoma sa pajisje për të luajtur ka shitur deri tani për vitin 2014. Shifra e tyre e fundit për vitin 2013 ishte 3 milionë. Edhe pse nuk pritet që ta kalojë shifrën që ka nxjerrë kompania Sony, pritet që të ketë ecur vërtet mirë. Dhe mos harroni që të dyja pajisjet po thyejnë rekordet botërorë të shitjeve.

Andrew House, presidenti i kompanisë Sony, ka thënë se është shumë i emocionuar që shumë blerës në botë kanë zgjedhur PS4 si mënyrën më të mirë për të kaluar pushimet. Ata janë shumë të lumtur që kanë të tillë admirues që e mbështesin PlayStationin. Më 22 shkurt PS4 do të dalë në Japoni dhe pritet që edhe admiruesit japonez të bëjnë të njëjtën gjë.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top