Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Përfundon maratona e Bostonit, amerikani dhe keniania fitues

Përfundon maratona e Bostonit, amerikani dhe keniania fitues

Atleti amerikan Meb Keflezigiu për meshkujt dhe atletja keniane Rita Jeptoo për femra, janë dy fituesit e maratonës të mbajtur sot në Boston.

Kjo është hera e parë në tre dekadat e fundit, që një amerikan e fiton këtë maratonë. Atleti Keflezigi, që është i lindur në Eritre, por tani ka shtetësi amerikane.

Maratona e sotme u organizua në njëvjetorin e maratonës së kaluar, gjatë së cilit nga shpërthimi i dy bombave në vijën e finishit, u vranë tre vetë dhe u plagosën më se 260 të tjerë.

Për maratonën e sotme ishin të regjistruar rreth 36 mijë atletë, që është numri i dytë më i madh në historinë e kësaj maratone.Dy vëllëzër etnikë çeçenë janë akuzuar se i kanë aktivizuar bombat e prodhimit shtëpiak.

Njëri nga vëllezërit, Tamerlan Tsarnaev, ishte vrarë gjatë të shtënave me policinë. Vëllai i tij, Dzhokhar Tsarnaev, është arrestuar dhe pritet procesi gjyqësor kundër tij, në të cilin ai mund të dënohet me vdekje.

Para fillimit të maratonës së sotme, është mbajtur heshtje për viktimat e sulmeve të vitit 2013.Me këtë rast është transmetuar kënga “America the Beautiful” (Amerika e Mrekullueshme).

Në Boston dhe rrethinë ishin vendosur qindra pjesëtarë të sigurisë, ndërsa helikopterët dhe qentë e specializuar për zbulimin e bombave ishinj të angazhuar

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top