Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Pollo: Balla shpifje ndaj meje, nesër seanca e 17-të e gjyqit

Pollo: Balla shpifje ndaj meje, nesër seanca e 17-të e gjyqit

Ministri i Inovacionit, Genc Pollo nëpërmjet rrjetit të tij në Facebook bën me dije se nesër ka seancën e 17-të gjyqësore me deputetin e PS-së, Taulant Balla të cilin e ka akuzuar për shpifje.

“Nesër është seanca e shtatëmbëdhjetë e gjyqit për padinë për shpifje që kam bërë kundër Taulant Ballës. Nuk e di nëse do të jetë seanca e fundit, e parafundit apo thjesht seanca e radhës pasi shumicën e herëve i padituri Balla ose avokati i tij ose kanë qënë sëmurë, ose jashtë vendit ose të zënë me gjëra të tjera”, shprehet Pollo.

Sipas Pollos, Balla e ka akuzuar për marrjen e 1.2 mln USD për një tender, gjë për të cilën sic shton ministri, nuk ka as prova.

“Balla më ka akuzuar në Kuvend se kam marrë 1.2 milion USD për një tender për rrjetin Backbone. Nuk po dua të jap si provë integritetin tim në një debat me sojin e Balles. "Margaritas ante porcos" i thoshte Jezui dishepujve të tij. Por nëse tenderi është anulluar dhe asnjë kontratë nuk është bërë pse dreqin një kompani duhet të paguante rryshfet kaq të madh në këto kohë të vështira. Dhe procedurën e tenderit e kam anulluar unë, jo sepse kunati i Ballës ishte pjesë e ofertuesit të vetëm që u paraqit, por për shkak se ky ofertues kishte probleme skandaloze me rregullat e konkurencës për shkak të një ekskluziviteti të kundraligjshem. Balla më akuzoi se i kisha depozituar paratë në Qipro. Në këtë ishull nuk kam vënë këmbë që nga një vizitë zyrtare në fillim të viteve 90. Por kur një deputet, edhe pse gojëpalarë profesionist, deklaron të tilla hynere në Kuvend minimalisht duhet të sjellë edhe prova. Balla këtë gjë nuk e bëri. As në Kuvend dhe as në ndonjërën prej 16 seancave gjyqësore për këtë cështje”, shprehet Pollo.

Duke shpresuar që gjykata të japë nesër verdiktin e saj, Pollo shton: “Të presim se cfarë do të thotë nesër. Shpresoj që të mos jetë i sëmurë, jashtë vendit ose i zënë me gjëra të tjera”.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top