Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Berisha: Më 23 Qershor votohen edhe 3 ligjet. Kryeministri i autobusit mavi tjerr ëndrra

Berisha: Më 23 Qershor votohen edhe 3 ligjet. Kryeministri i autobusit mavi tjerr ëndrra

Tre ligjet e shumëpërfolur si kusht për marrjen e statusit të Shqipërisë si vend kandidat për në Bashkimin Europian do të miratohen pas 23 Qershorit. Këtë bëri të ditur kryeministri Sali Berisha gjatë përurimit që i bëri rikonstruksionit të rrugës Ura Gjadër-Mnelë. Në fjalnë e tij, kreu i qeverisë nuk kurse akuzat ndaj aleancës së majtë.

“Aleanca e 1 prillit, është Aleanca e trillimit mashtrimit e nihilizmit. Ne më 23 qershor, do votojmë për 3 ligjet, kanalizimet, ujësjellësat, rrugët, shkollat”.

Deklarata sot e kryeministrit vjen si përgjigje ndaj propozimit të kreut të LSI, Ilir Meta që ofroi një kompromis, votimin e 3 ligjeve në këtë legjislaturë të Kuvendit dhe zbatimin e tyre në muajin shtator. Kompromisit i është përgjigjur pozitivisht kreu i PS, Edi Rama.

Por Kryeministri garantoi se mandatin e ardhshëm qeverisës do të 6-fishojë investimet sepse Shqipëria, tha ai, do marrë statusin e vendit kandidat për në BE. Sipas Berishës, kjo do të realizojë Shqipërinë, por jo ëndrrën e tjerrë nga Rama.

“Do të 3-fishoj investimet mandatin e ardhshëm, por edhe mund të 6-fishohen sepse ne do të marrim statusin e vendit kandidat. Sepse të dashur miq, ju duhet ta dini Bashkimi Evropian dhe Komisioni Evropian, sektorin që e subvencionon më shumë se kudo është bujqësia. Ne kemi dhënë 55 milion, ata japin 55 miliard edhe Shqipërisë, do i bjerë një pjesë për fermerët shqiptarë.
Dhe këtë e di mirë kryeministri i autobusit mavi që ka zgjedhur një autobus luksoz për vete dhe vetë shofer dhe vetë pasagjer. Aty ai tjerr ëndrrën që nuk do i bëhet reale kurrë dhe në cdo gropë që sheh, numëron një votë për veten kryeministër. Por ne jemi këtu që të ndërtojmë e rindërtojmë cdo rrugë për vendin”.

Berisha bëri më pas edhe një bilanc të qeverisjes së tij, kur tha se “gjatë këtyre viteve janë investuar mbi 840 milionë dollarë, janë ndërtuar 900 kilometër rrugë në të gjithë qarkun e Shkodrës, 160 shkolla dhe kopshte, 120 sisteme ujësjellsash dhe kanalizimesh, 94 qendra shëndetësore, është investuar në bujqësi, në pemtari, sistemime, janë subvencionuar shumë hektarë vreshta dhe ullinj dhe restauruar shumë monumente kulture.”

Sipas kryeministrit, opozita ka alternativë vetëm të shajë investimet e qeverisë.
“Ata që na thoshin 7 vjet më parë se do i hyjmë detit më këmbë me projektin e rrugëve ne nuk i dëgjuam ata, ju dëgjuam ju. Cfarë alternative kanë, vrapojnë për të gjetur një shkollë të dëmtuar, të vjetër, unë u them atyre se nuk është një shkollë janë rreth 300 shkolla, por ne kemi ndërtuar 1 300 ama. Reformat vërtet i miratojmë ne, por i zbatoni ju, është puna juaj që bën suksesin e reformave. Më 23 qershor të ecim të sigurt drejt një fitoreje të merituar për projektin tonë për 4 vitet që vijnë.
Ne jemi seriozë në ato cfarë premtojmë, bëjmë gjithçka për të bërë atë që premtojmë. T’a kthejmë këtë fushatë në fushatëm më të fuqishme të projektit më të sigurt të 4 viteve që vijnë”.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top