Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Ndarja territoriale, komisioni shtyhet edhe 2 muaj, PD: Destabilitet

Ndarja territoriale, komisioni shtyhet edhe 2 muaj, PD: Destabilitet Ndarja territoriale, komisioni shtyhet edhe 2 muaj, PD: Destabilitet

Konferenca e Kryetarëve vendosi sot me votat e mazhorancës të ndryshojë përbërjen e Komisionit të posaçëm Parlamentar për Reformën Territoriale si dhe të shtyjë me dy muaj afatin e punimeve të këtij komisioni.

Për opozitën realizimi i kësaj reforme në mënyrë të njëanshme ka pasoja politike dhe do të pasohet me destabilitet. Nga ana tjetër ministri Celibashi i bëri thirrje opozitës të reflektojë.

Paloka: Duan të marrin në tavolinë zgjedhjet lokale
“Të kërkosh të bësh nëj reformë vetëm pa konsensus me opozitën është aventurë që do të ketë pasoja për politikën e vendin. Pasojat janë edhe politike, do të pasohet me destabilitet” tha Paloka, pas konferencës së kryetarëve
Ai akuzoi mazhorancën se po kërkon të të marrë në tavolinë për zgjedhjet lokale.
“ “Partia Socialiste, nuk ka kërkuar konsensues, dhe me gojën e kryetarit Rama, u tha qartazi në Parlament se nuk mund ti japim konsensues në parlament opozitës, pasi kemi frikë se ajo do të bllokojë, që është eksperiencë e tij në opozitë dhe jo e opozitës sot. Rrugë e mbarë i qoftë deri aty ku do të shkojë. E kemi bërë të qartë që duam një reformë të rëndësishme administrative shoqëruar me reformën zgjedhore. Nuk mendojmë të bllokojmë. Duam që të bëhet dhe të bëhet sa më mirë. Ata kanë synimin të sigurojnë zgjedhjet në tavolinë” tha Paloka.


Celibashi: Opozita të reflektojë

Nga ana e tij ministri Ilirjan Celibashi konfirmoi shtyrjen e veprimtarisë së komisionit edhe për 2 muaj duke shtuar se shpresonte që opozita të reflektonte.
“Mazhoranca nuk ka ndryshuar qëndrim për përfshirjen e opozitës. Reforma është e karakterit teknik dhe është koha që opozita të të jetë pjesë. Nuk ka asnjë hartë që të tregojë ndarjen territoriale të Shqipërisë. Nuk ka asnjë qëllim apo prapamendim. Flitet për një ndarje të re territoriale që do i shërbejë.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top