Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

THE BIG WEDDING Featured

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për një romancë komike! Robert De Niro, Diane Keaton, Susan Sarandon, Robin Williams, të gjithë së bashku në filmin, “The Big Wedding” që fillon projeksionet në kinema Millennium më 26 prill. Projeksioni i parë shqiptar përkon me premierën amerikane të filmit, ndërkohë që mësohet se projeksionet e para europiane të “The Big Wedding” do të jenë pas datës 2 maj.

Filmi sjell historinë e një familjeje moderne që përpiqet të mbijetojë gjatë një fundjave dasme pro që rrezikon të shndërrohet në një dështim të vërtetë. Don e Ellie Griffin, një cift i divorcuar prej kohësh, që vijnë nën interpretimin e aktorëve Robert De Niro dhe Diane Keaton do të detyrohen që të shtiren si një cift i lumtur për hir të martesës së djalit të tyre të birësuar, por sidomos për shkak të nënës së tij biologjike, një ultrakonservatore që po udhëton nga ana tjetër e botës për të marrë pjesë në dasëm. Minutë pas minute prindërit kalojnë peripecitë e gënjeshtrave të tyre dhe fshehja e të vërtetës bëhet gjithnjë e më e vështirë për ta.

Shkruar dhe drejtuar nga Justin Zackham, komedia amerikane, e xhiruar në Greenwich, në Connecticut, përfshin një kast të njohur aktorësh, ndër të cilët edhe yjet më të rinj të Hollivudit: Amanda Seyfried (e cila për të dytën herë luan rolin e një nuseje), Katherine Heigl e Topher Grace.

Për tu përmendur është edhe pjesmarrja e aktorit Robin Williams i cili interpreton me aktorin Robert De Niro sërish pas 23 vjetësh. Kështu dy aktorët e kalibrit Oskar rikthehen me një interpretim të përbashkët që nga “Awakenings”, drama e Penny Marshall.

“Jam entuziast që kam mundësi të vazhdoj punën që kam nisur me filmin, “The Bucket list”, duke drejtuar aktorë të pjekur përgjatë një historie zbavitëse dhe komplekse të plotësuar edhe me pak seks dhe karakter të keq personazh ” është shprehur në median e huaj regjisori Justin Zackham.

Komedia është një remake i filmit francez, “Mon frere se marie” prodhim i vitit 2006.

 

Regjia: Justin Zackham
Skenari: Jean-Stéphane Bron, Justin Zackham
Aktorë: Robert De Niro, Topher Grace, Robin Williams, Diane Keaton, Ben Barnes, Susan Sarandon, Katherine Heigl, Marc Blucas, Christine Ebersole, Megan Ketch, Shana Dowdeswell
Kohëzgjatja: 90 minuta
Gjinia: Romance, komedi

Media

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top