Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

THE EVIL DEAD Featured

THE EVIL DEAD

Nga producenti i horrorëve klasikë, prej datës 3 maj vjen “Evil Dead”, i shpallur nga media e huaja si një kryevepër horrori, një film që nuk duhet humbur, një histori që të fut frikën deri në palcë dhe për më tepër një remake i horrorit kult që bëri të njohur regjisorin Sam Raimi në vitin 1981.

Tre vajza dhe dy djem, kalojnë fundjavën e tyre në një kasolle në një pyll. Qëllimi është që të ndihmojnë njërën prej tyre që lërë drogën, duke e ndihmuar në ditët e saj të para të tentativës. Dhe është pikërisht ajo, më e brishta që bie viktimë e demonit të thirrur nga faqet një libri të gjetur në kasolle. E frikësuar nga ajo që po i ndodh, vajza kërkon ndihmën e të tjerëve të cilët besojnë se ajo po kalon thjesht një krizë që lidhej me lënien e drogës. Kështu ata nuk pranojnë që të largohen prej aty derisa bien edhe vetë viktima të demonit.

I rikthyer pas 30 vitesh në kinema, nga regjisori uruguajan Fede Alvarez, filmi mban sërish një vulë nga Sam Raimi i cili është një nga producentët së bashku me Bruce Campbell. Këtë herë ai del përtej cdo rregulle apo përkufizimi duke sjellë thjesht një film demonësh. “Evil Dead” është vlerësuar pozitivisht nga media e huaj, e cila ka dhënë notat maksimale për realizimin e tij. Natyrisht edhe për frikën dhe adrenalinën që përmban filmi, duke e konsideruar si një ndër prodhimet më të mira të vitit në këtë gjini.

“Evil Dead” është një film që merr një pozicion, beson në dicka qoftë ky edhe një moral i thjeshtë, dhe merr përgjegjësi duke e bërë të vërtetë dhe të frikshme luftën e pesë të rinjve për të shpëtuar. Ai është një film i ashpër, i drejtpërdrejtë ku agonia, dhimbjet dhe pasionet e pesë të rinjve mund të kuptohen të lidhura më varësinë ndaj drogës. Gjithcka në 91 minuta e bën atë një film të besueshëm të ferrit në tokë.

 

Titulli: “Evil Dead”
Regjia: Fede Alvarez
Skenari: Fede Alvarez, Rodo Sayagues
Aktorë: Jane Levy, Shiloh Fernandez, Lou Taylor Pucci
Gjinia: Horror
Kohëzgjatja: 91 minuta

Media

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top