Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

S’jemi gati për zgjedhje!

S’jemi gati për zgjedhje!

Partitë politike në Kosovë ende nuk janë përcaktuar se në cilat komuna me cilët kandidatë do të garojnë, pavarësisht se zgjedhjet lokale dita- ditës po afrohen. Ndonëse ende nuk është caktuar data e saktë e mbajtjes së zgjedhjeve lokale, megjithatë kryetarëve aktualë të komunave në vjeshtë u përfundon mandati. Ndërkohë jozyrtarisht thuhet se presidentja Atifete Jahjaga si datë të mundshme për zgjedhjet lokale e ka menduar fundin e shtatorit, shkruan “Zëri”.

Zëdhënësi i presidentes Jahjaga, Arbër Vllahiu, thotë se e para e vendit është duke u konsultuar vazhdimisht me partitë politike, ndërkaq, kur t’i marrë qëndrimet e të gjitha partive do të vendosë për datën e saktë se kur do të mbahen zgjedhjet lokale.

“Janë konsultimet me të gjitha subjektet politike, partitë politike parlamentare. Do të merret një vendim në bashkëpunim me partitë edhe subjektet politike. Dhe kjo pritet të bëhet diku nga gjysma e muajit maj”, thotë Vllahiu. Ai thotë se ndonëse nuk është caktuar data e saktë për mbajtjen e zgjedhjeve, koha në mes të 17 shtatorit dhe 15 tetorit është periudha kur do të duhej të mbaheshin ato.

“Në këto data është afati ligjor. Vjeshta e hershme, siç e kemi quajtur, mund të jetë prej opsioneve të mundshme”, nënvizon ai.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top