Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin

Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin

Opozita braktisi mbledhjen e Komisionit të Ligjeve, pas refuzimit të kërkesës së saj për të shtyrë pr/ligjin që i heq Presidentit kompetencën për të zgjedhur kreun e ILDKP-së.

“Ne nuk kemi pse bëhemi bujar, dhe pse ai quhet Bujar, që t’i japim kompetencë antikushtetuese. Opozita gaboi që u largua. Ne jemi korrekt në zbatimin e kushtetutës.” U shpreh Fino.


Para largimit deputeti demokrat Oerd Bylykbashi tha se, ndryshimet ligjore duhet të konsultohen me ndërkombëtarët.
Sipas tij dhënia e kompetencës së Kuvendit për të zgjedhur kreun e ILDKP-së, godet institucionin e Presidentit dhe pavarësinë e ILDKP-së, që tashmë vihet nën kontroll politik.


Nga ana e mazhorancës deputeti i PS-së Armand Subashi u shpreh se “Me propozimin e kreut të ILDKP, Presidenti kishte marrë një kompetencë që Kushtetuta nuk ia kishte dhënë. Marrja e kompetencave nga Kuvendi e kthen në proces të hapur zgjedhjen e kreut të ILDKP.” tha Subashi.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top