Menu
RSS
TINKER BELL AND THE LEGEND OF THE NEVERBEAST

TINKER BELL AND THE LEGEND OF TH…

Fun and talented ani...

FURIOUS 7

FURIOUS 7

Dominic Torretto and...

FAST AND FURIOUS 6

FAST AND FURIOUS 6

Since their recent a...

PAIN AND GAIN

PAIN AND GAIN

Michael Bay, directo...

THE EVIL DEAD

THE EVIL DEAD

Nga producenti i hor...

THE BIG WEDDING

THE BIG WEDDING

Një kast yjesh për n...

IRON MAN 3

IRON MAN 3

Iron Man, Tony Stark...

THE GUILT TRIP

THE GUILT TRIP

Barbra Streisand e S...

PARKER

PARKER

Parker eshte nje haj...

G.I. JOE: RETALIATION

G.I. JOE: RETALIATION

Kete here G.I.Joes n...

Prev Next
Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit    Kryeprokurori Llalla, po hetojme nje ceshtje qe do te ndryshoje te ardhmen e vendit.    Ekzekutohet tregtari i pllakave. Zbardhen konfliktet e djemve të viktimës    Durrës, plumba makinës së përgjegjësit të Ujësjellësit    Tiranë, gjimnazistja hidhet nga kati i tretë i shkollës “Aleks Buda”    Ambasadori i SHBA-së, Arvizu në Presidencë takon Nishanin    Horoskopi i dites    Pr/ligji për kreun e ILDKP, Fino: S’bëhemi bujarë me Bujarin    Horoskopi i dites    Aksident në Levan-Tepelenë, 1 i vdekur, 2 plagosen    Protesta e studentëve për diplomat, Rektorati: Së shpejti nis shpërndarja    Shkodër, pinte kafe me një mik, qëllohet me armë në tavolinë    Theth, turistët francezë zhbllokohen nga bora pas 18 orësh: Jemi mirë    Itali, i riu shqiptar ekzekutohet me plumb në ballë    “Ja si torturuan 14 nëpunës burgu deri në vdekje Karelin”    75% e fëmijëve shqiptarë përjetojnë dhunë    Gardiani: Kareli u torturua me pistoletë elektrike në Malandrino    Lufta për jetën e vajzës, familja nga Fieri apel për ndihmë    Ekzekutimi i Fiqiriut, 10 vite burg për Nazimen: Kërkoj mëshirë si fëmijë    Incidenti në Këshillin Bashkiak, Kosovrasti depoziton kallëzim penal për sekretarin    Kuçovë, e përplas automjeti, plagoset rëndë 4-vjeçari    Kosovrasti: "Të majtët" veprim të paligjshëm dhe dhunë, po përgatitet denoncimi    Përkujtohet deputeti Fatmir Xhindi    Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Unaza”    Vidhet argjendaria në qënder të Fierit    Lushnje: Vrasje në tregun e frutave    Kapet në Vlorë skafi me 400 kg kanabis sativa    Alarmi i BB për të rinjtë shqiptarë    Kërkimet për gaz ne Adriatik    Durrës, taksisti merret peng dhe i pritet veshi, autori në kërkim
Log in
x
or
Register
x
or

A+ A A-

Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit

Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit Avioni i drogës, “rrëfehet” operatori i Kullës së Kontrollit

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka marrë në pyetje për rreth 4 orë Erion Piperon, operator i kullës së kontrollit, dhe personi që miratoi kërkesën e pilotit italian Giorgio Riformato për devijimin e itinerarit të fluturimit, për një shëtitje panoramike nëpër bregdetin shqiptar për 30 minuta.

Para grupit hetimor, mësohet se Pipero ka shpjeguar me detaje të gjitha veprimet dhe procedurat e ndjekura, dhe kontaktet me pilotin italian, duke dorëzuar gjithashtu edhe disa materiale shkresore për praktikën e ndjekur. Pipero, bëhet me dije se i ka thënë grupit hetimor, se për të gjitha veprimet e kryera, ka njoftuar dhe marrë miratimin nga Autoriteti i Aviacionit Civil.

Sipas akuzës, Pipero, ka treguar se plani i fluturimit, bazuar në manualet e aviacionit, parashikohet minimalisht 3 orë para fluturimit. Ai ka thënë, se në rastet e avionëve sportivë, që drejtohen me shikim të lirë nga piloti, mundet që të ndryshohet korridori ajror, nëse në zonën nga do të kalojë avioni, nuk ka një tjetër fluturim të parashikuar. Sipas Piperos, piloti italian, ka kërkuar të dalë nga korridori ajror i planifikuar nga Autoriteti i Aviacionit Civil për 30 minuta, për të soditur bregdetin shqiptar. Edhe për këtë kërkesë, Pipero, ka pretenduar se i ka njoftuar eprorët e tij, të cilët kanë miratuar kërkesën, duke komunikuar vazhdimisht për lartësinë e fluturimit. Pipero ka thënë, se i ka tërhequr vëmendjen pilotit italian për uljen nga lartësia e parashikuar, deri në momentin që Riformato, nuk është përgjigur në radio.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

back to top